Psycholog - kiedy może Ci pomóc? - zdrowie i uroda

psychoterapeuta Kraków

Psychoterapia – na czym polega ta metoda leczenia?


Psychoterapia stosowana jest nie tylko u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i chociaż może być stosowana jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego przy poważniejszych chorobach, wizyta u specjalis

Psycholog - kiedy może Ci pomóc? - zdrowie i uroda psychoterapeuta Kraków
ty bywa również jednym ze sposobów na rozwijanie swojej osobowości. Bardzo często do terapeuty zgłaszają się osoby mające różnego rodzaju problemy, wśród których wymienić można depresję, trudne relacje z bliskimi lub chociażby rozstanie z wieloletnim partnerem. Psychoterapia polega na indywidualnych rozmowach ze specjalistą lub też na spotkaniach grupowych – wybór konkretnego rozwiązania zależny jest od problemu, z jakim pacjent przychodzi do terapeuty. Istnieje również wiele metod psychoterapii, które dobiera się w zależności od konkretnego przypadku.



Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę?


Długotrwały stres i trudności pojawiające się w życiu mogą powodować, że tracimy całą radość i nie potrafimy poradzić sobie z problemami. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalisty, jednak kluczowe znaczenie ma w tym przypadku wybór psychoterapeuty. Powinien on mieć przede wszystkim fachową wiedzę i doświadczenie, jednak nie mniej istotne jest również to, czy będziemy się w stanie otworzyć przed takim człowiekiem. Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę? Można zapytać znajomych lub rodzinę o kogoś godnego polecenia lub też zapoznać się z opiniami o psychologach w Internecie. Oczywiście warto też udać się na spotkanie z wybranym specjalistą, a jeśli nie wzbudzi on naszego zaufania – kontynuować poszukiwania.



W jaki sposób pomaga psychoterapia?


Dawniej psychoterapia kojarzyła się wielu osobom z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, które nierzadko wymagają odizolowania pacjenta. W obecnych czasach jednak psychoterapeuci służą pomocą również w wielu innych sytuacjach, jak chociażby problemy w małżeństwie, strata bliskiej osoby, depresja czy nawet nieśmiałość lub trudności w utrzymaniu dobrych relacji z rodziną. Psychoterapia to spotkania ze specjalistą, dzięki którym podczas rozmowy pacjent może uświadomić sobie własne emocje i tym samym łatwiej z nimi poradzić. Taka terapia nie wiąże się więc z zażywaniem środków farmakologicznych, ale często przynosi wymierne pozytywne skutki przede wszystkim wpływając na poprawę samopoczucia i jego jakość życia.




© 2019 http://zdrowie-i-uroda.informator.augustow.pl/